V tomhle díle si ukážeme, jak do článku vkládat obrázky, videa, odkazy atd.
1. Vkládání obrázků
Pro vložení obrázku je zde ikonka, když jí rozkliknete zobrazí se vám toto:
V kartě Nahrát můžete nahrávat všechny možné fotky z vašeho počítače, ale aby jste ten obrázek opravdu vložili musíte na něj až se vám tam objeví kliknout.
Když kliknete na Z tohoto blogu, tak se vám zobrazí všechny fotky, které již na blog nahráli z počítače. Karta Z webových alb Picassa zobrazuje složky fotek z Google+, Hangouts a taky fotky které jste nahráli do vašeho jiného blogu, pokud nějaký máte. Karta Z vašeho telefonu bude platná jen těm kteří si fotky z telefonu zálohují přes Google. Z vaší kamery funguje jen tehdy, když máte k počítači připojenou webkameru, tudíž se můžete vyfotit. A fotku Z adresy URL nahrajete takto:
- najděte si nějaký obrázek, který chcete vložit na blog - můžete z googlu nebo i z nějakých jiných stránek to je úplně jedno odkud
- na obrázek klikněte pravým tlačítkem myši a zvolte Kopírovat adresu URL obrázku
- vraťte se na blog a pomocí Ctrl+V vložte adresu do kolonky
Jakmile obrázek vložíte můžete dělat další úpravy, které si navolíte tak že na obrázek kliknete. Můžete měnit velikosti, na které straně to bude a tak dále. Nedoporučuji dávat obrázek větší než je jeho původní velikost, není totiž pak tak pěkně zaostřený. Můžete s ním pohybovat i myší, ale pozor ať si tím nerozhodíte text. Když se to stane je tady pak možnost kliknout na šipku zpět, která je v té řádce úprav textu.
2. Vkládání videa
U videí je to obdobné jako u obrázků jen tady máte možnost s Youtube a to funguje jako normální Youtube zadáte název ono vám to najde různá videa a vy kliknete na to které chcete. Bohužel tímto způsobem vkládání z Youtube se vám vloží jen malé video, jak vložit jinou velikost videa si ukážeme v jiném díle.
3. Vkládání odkazu
- Když chcete k nějakému textu přiřadit odkaz, tak stačí označit slovo nebo slova které mají být tím odkazem a poté kliknout na Odkaz.
- pak už stačí jen zkopírovat adresu ze stránky kterou chceme vložit do políčka.
Jako odkaz můžete dát i mail. A doporučuji odkliknout možnost Otevřít odkaz v novém okně.
4. K čemu slouží zalomení s odkazem?
To je dobré k tomu, že když máte například dlouhý článek, tak se vám na hlavní straně nebude zobrazovat úplně celý ale jen část kterou zvolíte. Stačí jen dát kurzor na nějaký řádek (ale určitě neklikat na řádek, který obsahuje druhou půlku věty, nejlepší je to na konci odstavce) a kliknout na obrázek přetrženého papíru.
Pak se vám tam zobrazí taková čára, co je nad čárou se zobrazí čtenáři hned na hlavní straně, a co je pod čárou se zobrazí až když si rozklikne celý článek (konkrétne - klikne buď na název nebo pod článkem na Další informace).
Doufám že se vám článek líbil :) Jestli máte další otázky k tomuto tématu, tak je napište do komentáře.
Žádné komentáře:
Okomentovat